KOMINKI WENTYLACYJNE


KOMINKI WENTYLACYJNE
do wszystkich pokryć dachowych

Prawidłowa wentylacja budynku to jeden z priorytetów podczas planowania budowy domu, doceniany zazwyczaj dopiero, gdy pojawiają się pierwsze problemy. Rzadko bowiem zdajemy sobie sprawę, że jakość systemu wentylacji przekłada się na funkcjonalność i… trwałość domu.
 
Wilgoć w domu jest zjawiskiem naturalnym. Z tego też względu tak ważna jest prawidłowa wentylacja, dzięki której możemy pozbyć się nadmiaru pary, unikamy jej kondensacji i osadzania na ścianach wewnątrz budynku. Wilgoci w domu nie uniknie się - wystarczy przyjrzeć się pomieszczeniu, gdy np. kąpiemy się, bierzemy prysznic, gotujemy czy pierzemy.
 
Prawidłowa wentylacja przy użyciu kominków dachowych to system kompatybilnych i niezbędnych elementów do prawidłowego i szczelnego przeprowadzenia przewodów wentylacyjnych przez połać dachową. System, który pozwala na montaż kominków wentylacyjnych, wywietrzników kanalizacyjnych, przejść przewodów do solarów, przejść antenowych itp.

Elastyczne przewody łączące
 
wykonane są ze specjalnego miękkiego PVC ze stalową spiralą sprężynową wewnątrz. Tworzą one elastyczne połączenie pomiędzy przewodem rurowym a przejściem dachowym, pokonując różnice w odległościach oraz łatwo wyrównując różnice w osiowaniu od nachylenia 45º do pionu.