DACHY SPADZISTETAŚMA KALENICOWA

Taśma wentylująco - uszczelniająca na kalenicę i grzbiety wykonana z dwóch pasów poplisowanych taśm aluminiowych, łączona z tkaniną polipropylenową w technologii klejenia na gorąco. Od wewnętrznej strony na pasach aluminiowych znajdują się dwa paski kleju butylowego ułatwiające montaż.


 
TAŚMA KOMINOWA
Służy do wszelkich obróbek i uszczelnień na dachu. Atutem tej taśmy jest duża wytrzymałość i elastyczność podczas montażu. Wykonana z folii aluminiowej lakierowanej w procesie hutniczym, odporna na UV. Klej butylowy na całej szerokości. Taśma o wysokiej plastyczności.


GRZEBIEŃ OKAPU
Zastosowanie tych elementów skutecznie zabezpiecza przed wnikaniem ptactwa itp. pod połać dachu oraz umożliwia wentylowanie połaci dachowej. Wartość wentylacyjna ok. 200 cm2 / mb. Otwory w listwie nośnej ułatwiają mocowanie za pomocą gwoździ lub wkrętów. Stopki dystansowe pozwalają na swobodne wprowadzenie haków rynnowych.


TAŚMA ROZPRĘŻNA

stanowi alternatywę dla klinów uszczelniających i może być stosowana w celu uszczelnienia połączenia kosza z pokryciem dachowym.


KOSZ DACHOWY
Wysokiej jakości kosz dachowy tłoczony poprzecznie, z wyraźnie zaznaczonymi miejscami profilowania (zginania). Specjalne wgłębienia umożliwiają ręczne profilowanie kosza przez dekarza bezpośrednio na dachu. Powyższe walory ułatwiające montaż nie wypływają na twardość i sztywność kosza. Dostępny w wersji aluminiowej (arkusz lub rolka) oraz miedzianej (tylko w formie arkuszy).