BLACHY PRUSZYŃSKI


Blachodachówka jest eleganckim i trwałym pokryciem dachowym nadającym się na wszystkie rodzaje dachów stromych.Jest jednym z najlżejszych materiałów dekarskich, co jest jej ogromnym plusem, ponieważ nie wymaga zastosowania ciężkiej konstrukcji więźby.

Waga materiałów ma istotne znaczenie w przypadku renowacji starych dachów, gdyż przy wymianie na lekkie blachodachówki więźba nie wymaga wzmacniania. Jeden metr kwadratowy pokryć blaszanych waży około 4,7 kg, co oznacza, że jest blisko 10-krotnie lżejsza od tradycyjnych dachówek ceramicznych. (dla przykładu waga: płyt włóknocementowych wynosi 20 kg/1m2, pokryć ceramicznych 50 kg/1m2, a dachówki karpiówki może dojść nawet do 70 kg/1m2).

Szeroka gama kolorów i możliwość dopasowania blachodachówki do różnych płaszczyzn pozwala na dostosowanie dachu do elewacji i otoczenia.

 
W ofercie firmy Blachy Pruszyński możemy wbierać pokrycie dachowe z szerokiej gamy produktów:
  1. klasyczne blachodachówki cięte na wymiar
  2. nowoczesne blachodachówki modułowe
  3. panele dachowe w systemie rąbka zatrzaskowego
  4. blachy trapezowe

Blachodachówka Szafir

 

Klasyczny kształt imitujący tradycyjną dachówkę ceramiczną. Produkowana jest w dwóch wariantach długości modułu 350 i 400 mm. 
Blachodachówka Szafir został nagrodzona POLSKIM GODŁEM PROMOCYJNYM XIII edycji Teraz Polska.


Blachodachówka Kron

 

Nowoczesny kształt nadaje budynkom, w których dach pokryty został blachodachówką KRON indywidualny charakter. 
Blachodachówka KRON została nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2005.
Kształt blachodachówki została opracowany został przez Pruszyński Sp z o.o. i jest chroniony


Blachodachówka OPTIMA Arad / Arad Premium / Modus Estetika

OPTIMA Arad to blachodachówka produkowana na konkretną długość. Arkusze montowane są klasycznie jak pozostałe blachodachówki w ofercie firmy Blachy Pruszyński.

OPTIMA Arad dostępny jest we wszystkich powłokach z naszej oferty w 27 kolorach podstawowych z palety RAL i RR.

 

ARAD Premium to blachodachówka dostarczana jako panele z gotowymi otworami montażowymi, pomyślana w ten sposób aby żaden wkręt nie zakłócił harmonii połaci dachowej.

Pokrycie dostępne wyłącznie w powłoce PURMAT z 30-letnią gwarancją
 

Modus Estetika to blachodachówka docinana po krawędzi, dostępna jest w postaci jedno i dwumodułowych paneli. Idealnie sprawdzają się jako pokrycia dachów o skomplikowanej połaci, gwarantując minimalną ilość odpadów.

Pokrycie dostępne w powłokach poliester połysk i matowy z 10-letnią gwarancją oraz PURMAT z 30-letnią gwarancją.


Panele dachowe na rąbek 

 

Blachy na tzw. rąbek stojący są jedną z najstarszych technologii stosowanych w budownictwie. Teraz możemy zaproponować nowoczesne rozwiązanie w tradycyjnym znanym od lat kształcie blach z rąbkiem stojącym.

Panele produkowane są na dowolną długość w zależności od potrzeb Klienta.

Łączenie paneli odbywa się na zatrzask bez konieczności zaginania rąbka. PANEL DACHOWY REGLE

Panele dachowe REGLE to nowe pokrycie w ofercie stanowiące odpowiedź na coraz popularniejszy trend budowania domów z bali, zajazdów i restauracji o charakterze regionalnym. REGLE swym kształtem przypominają gont drewniany i są dedykowane głównie budynkom drewnianym oraz domom o architekturze stylu zakopiańskim.


Pokrycie REGLE w postaci jednomodułowych paneli produkowane jest w dwóch doskonałych powłokach: poliuretan połysk (5 kolorów) oraz poliuretan matowy PURMAT (6 kolorów).

Jest to jedyne pokrycie o takim kształcie na polskim rynku produkowane z blachy powlekanej, co wobec konkurencyjnych paneli z posypką czyni je znacznie tańszym. Niski profil, a więc i szeroka powierzchnia krycia (aż 1205 mm szerokości efektywnej) czynią wybór paneli REGLE jeszcze bardziej ekonomicznym.